Meeskond

Kaupo Kikkas on fotograaf ja kunstnik. Rahvusvaheliselt on enim tunnustust pälvinud tema portreed muusikutest – neid on avaldatud enamikes maailma suurimates väljaannetes ja nad on võitnud auhindu nii Euroopas kui Ameerikas. Väga oluliseks peab Kikkas oma koostööd helilooja Arvo Pärdiga. Kui fotograafina on Kikkas keskendunud eeskätt portreedele, siis kunstnikuna liigub ta pigem vaikelu radadel. Tema tuntuim näituseprojekt on puid portreteeriv seeria “Treescape”, mida on eksponeeritud Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal ja Lätis. Hetkel töötab Kikkas oma järgmise näituseprojektiga "Ansel".

Erki Pärnoja on helilooja ja multiinstrumentalist, kes on kuulajaile tuttav kitarristina ansamblist “Ewert and The Two Dragons” ning oma filmiliku kõlaga sooloprojektidega “Himmelbjerget” (2016) ja “Efterglow” (2017). Tema meloodiline, põhjamaine ja minimalistlik helikeel aitab kuulajal kergesti muusikat mõista. Muusika “Saja loo” jaoks kirjutab Pärnoja variatsioonivormis — üks idee kordub läbi terve teose, alati pisut muudetud kujul. Karge põhjamaine meeleolu, sisemine sügavus ja põnevad kõrvalepõiked peateelt viivad kuulaja eneseavastuslikule rännakule. Teose kannab ette autori mõttekaaslastest koosnev kaasaegne orkester.

Jaak Prints on näitleja ja lavastaja. Aastatel 2005-2012 oli ta näitleja Teater NO99-s (“NO88 ГЭП”, “NO83 Kuidas seletada pilte surnud jänesele”, “NO75 Ühtse Eesti Suurkogu”, et mainida vaid mõned). Teater NO99-ga on Prints esinenud lisaks Eestile veel paljudes Euroopa linnades. 2016. aastal pälvis ta soololavastuse “NO45 Kodumaa karjed” eest aasta parima meesnäitleja tiitli. Ta on täiendanud end Peterburi Teatrikunsti Akadeemias ning olnud jalgpalliklubi FC Flora tegevjuht. 2017. aastal lavastas Prints Eesti Vabariigi aastapäeva kontserdi Rahvusooperis Estonia.

Laur Kaunissaare on olnud dramaturg Tallinna Linnateatris, Kanuti Gildi SAALis ja aastast 2012 Teater NO99-s. Dramaturgina on ta teiste hulgas teinud koostööd Ene-Liis Semperi, Tiit Ojasoo, Saša Pepeljajevi, Jaanus Rohumaa ja Jarek Kasariga. Kaunissaare käe all valmivad “Saja loo” dramaturgiline raamistik ja tekstilised osad.

Birgit Krullo / projektijuht
sajalugu@jazzkaar.ee
5648 9816

Marju Kask / projektijuht 
522 8659

Madis Aija / tehnikajuht 
madis@jazzkaar.ee
521 8270

Eva Saar / turundus
eva@jazzkaar.ee
5620 1109

Anna Lindpere / kommunikatsioon
anna@jazzkaar.ee
5646 3229


Helilooja: Erki Pärnoja
Videolavastuse režii ja stsenaarium: Jaak Prints ja Kaupo Kikkas
Operaatorid: Jekaterina Abramova ja Kaupo Kikkas
Montaaž: Ingel Vaikla, Pille Kannimäe ja RGB Baltic
Heli: Marko Erlach
Video: Ahto Vaher, Allan Pill
Valgus: Priidu Adlas
Võttetehnika: Sony
Droonikaadrid: Skyline Media
Drooni piloot: Rain Nirgi ja Lauri Lokotar
Drooni operaator: Hendrik Suurhans
Kostüüm: Kätlin Kikkas ja Eneli Ige
Grimm: Merlit Veldi, Signe Mallene ja Meigikool
Tehnikajuht: Madis Aija
Heli-, valgus ja videotehnika: RGB Baltic
Lava ja tribüünid: Kataja event
Üldehituslik kiirabi: Jimmy OÜ
Parkimis- ja turvateenused: Meeskond Security
Graafline disain: Stuudio Stuudio
Fotod: Kaupo Kikkas
Tekstid: Laur Kaunissaare
Piletimüük: Anu Luik ja Ronja Soopan
Turundus ja kommunikatsioon: Eva Saar, Merli Antsmaa ja Anna Lindpere
Projektijuhid: Birgit Krullo ja Marju Kask
Jazzkaare kunstiline juht: Anne Erm
Produtsent: Jazzkaar
 

Tallinna Rahvusvaheline Festival JAZZKAAR on Eesti kultuuri üks visiitkaarte. 2018. aastal toimub Jazzkaar 29ndat korda. See on festival, millel on esinenud üle 60 riigi muusikud rohkem kui 3000 kontserdiga. Tipphetki on kajastanud paljude maade ajakirjanikud ning Klassikaraadio ja EBU ülekannnete kaudu on sellest osa saanud miljonid Euroopa jazzisõbrad. Eesti muusikatööstus valis festivali Jazzkaar 2015. aasta parimaks muusikafestivaliks. Jazzkaar kuulub Euroopa parimate festivalide hulka ning tunnustati EFFE kvaliteedimärgiga aastateks 2017-2018.

Jazzkaar on pidevalt uue otsinguil, püüab avardada ruumi muusikas endas ja muusika ümber. Festival katsetab põnevaid kontsertformaate, otsib uusi esinemispaiku ning kujundab nauditavamaks ka traditsioonilist kontserdikeskkonda. Jazzkaar vaimustus „Saja loost“ kohe ning ootab huviga, kuidas erinevad kunstivaldkonnad aitavad üheskoos sügavalt portreteerida Eestit, ta inimesi ja ühiskonda.