Meeskond

Kaupo Kikkas on fotograaf ja kunstnik. Rahvusvaheliselt on enim tunnustust pälvinud tema portreed muusikutest – neid on avaldatud enamikes maailma suurimates väljaannetes ja nad on võitnud auhindu nii Euroopas kui Ameerikas. Väga oluliseks peab Kikkas oma koostööd helilooja Arvo Pärdiga. Kui fotograafina on Kikkas keskendunud eeskätt portreedele, siis kunstnikuna liigub ta pigem vaikelu radadel. Tema tuntuim näituseprojekt on puid portreteeriv seeria “Treescape”, mida on eksponeeritud Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal ja Lätis. Hetkel töötab Kikkas oma järgmise näituseprojektiga "Ansel".

Erki Pärnoja on helilooja ja multiinstrumentalist, kes on kuulajaile tuttav kitarristina ansamblist “Ewert and The Two Dragons” ning oma filmiliku kõlaga sooloprojektidega “Himmelbjerget” (2016) ja “Efterglow” (2017). Tema meloodiline, põhjamaine ja minimalistlik helikeel aitab kuulajal kergesti muusikat mõista. Muusika “Saja loo” jaoks kirjutab Pärnoja variatsioonivormis — üks idee kordub läbi terve teose, alati pisut muudetud kujul. Karge põhjamaine meeleolu, sisemine sügavus ja põnevad kõrvalepõiked peateelt viivad kuulaja eneseavastuslikule rännakule. Teose kannab ette autori mõttekaaslastest koosnev kaasaegne orkester.

Jaak Prints on näitleja ja lavastaja. Aastatel 2005-2012 oli ta näitleja Teater NO99-s (“NO88 ГЭП”, “NO83 Kuidas seletada pilte surnud jänesele”, “NO75 Ühtse Eesti Suurkogu”, et mainida vaid mõned). Teater NO99-ga on Prints esinenud lisaks Eestile veel paljudes Euroopa linnades. 2016. aastal pälvis ta soololavastuse “NO45 Kodumaa karjed” eest aasta parima meesnäitleja tiitli. Ta on täiendanud end Peterburi Teatrikunsti Akadeemias ning olnud jalgpalliklubi FC Flora tegevjuht. 2017. aastal lavastas Prints Eesti Vabariigi aastapäeva kontserdi Rahvusooperis Estonia.

Laur Kaunissaare on olnud dramaturg Tallinna Linnateatris, Kanuti Gildi SAALis ja aastast 2012 Teater NO99-s. Dramaturgina on ta teiste hulgas teinud koostööd Ene-Liis Semperi, Tiit Ojasoo, Saša Pepeljajevi, Jaanus Rohumaa ja Jarek Kasariga. Kaunissaare käe all valmivad “Saja loo” dramaturgiline raamistik ja tekstilised osad.

Meelis Muhu on dokumentaalfilmide režissöör ja -produtsent. Muhu loomingust, mille tundetoon ühendab terava ühiskondliku konteksti paradoksilembelise olustikutajuga, leiab filme euroreferendumist (“Bussi juures”, 2004), Pronkssõdurist (“Aljoša”, koos Kristina Normaniga, 2008), Vabadussõja võidusambast (“Et meeldiks kõigile”, koos Kristina Normaniga, 2011), aga ka valimistest Transdnistrias (“PMR”, koos Kristina Normaniga, 2014). “Saja loo” raames jälgib Muhu kohtumisi kõige erinevamate Eesti inimestega.

Birgit Krullo / projektijuht
sajalugu@jazzkaar.ee
5648 9816

Eva Saar / turundus
eva@jazzkaar.ee
5620 1109

Siim Männik / kommunikatsioon
press@jazzkaar.ee
518 2962

Stuudio Stuudio / 
graafiline disain
stuudiostuudio.ee

Anne Erm
Merli Antsmaa
Anu Luik
Madis Aija

Tallinna Rahvusvaheline Festival JAZZKAAR on Eesti kultuuri üks visiitkaarte. 2018. aastal toimub Jazzkaar 29ndat korda. See on festival, millel on esinenud üle 60 riigi muusikud rohkem kui 3000 kontserdiga. Tipphetki on kajastanud paljude maade ajakirjanikud ning Klassikaraadio ja EBU ülekannnete kaudu on sellest osa saanud miljonid Euroopa jazzisõbrad. Eesti muusikatööstus valis festivali Jazzkaar 2015. aasta parimaks muusikafestivaliks. Jazzkaar kuulub Euroopa parimate festivalide hulka ning tunnustati EFFE kvaliteedimärgiga aastateks 2017-2018.

Jazzkaar on pidevalt uue otsinguil, püüab avardada ruumi muusikas endas ja muusika ümber. Festival katsetab põnevaid kontsertformaate, otsib uusi esinemispaiku ning kujundab nauditavamaks ka traditsioonilist kontserdikeskkonda. Jazzkaar vaimustus „Saja loost“ kohe ning ootab huviga, kuidas erinevad kunstivaldkonnad aitavad üheskoos sügavalt portreteerida Eestit, ta inimesi ja ühiskonda.